پنجشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
خانه » معماران برتر جهان

معماران برتر جهان

فیلیپ جانسون

download (2)

بعنوان آرشیتکت آمریکایی که دپارتمان آرشیتکت ها و طراحان را در موزه هنرهای مدرن نیویورک بنا نهاد شناخته می شود . معماری جانسون به سبب شاخصه های آثار او کاملا و به راحتی قابل شناسایی هستند. خانه شیشه ای در کانکتیکات ( شهری در آمریکا ) ساخته شده یکی از شاخص ترین آثار اوست که در آن فضای داخلی بسیار ... ادامه مطلب »

آندره گدار

andre-godard

آندره گدار (André Godard) در سال ۱۸۸۱ در شهر چومونت (Chaumont) فرانسه به دنیا آمد وی در دانشکده هنرهای زیبای پاریس در رشته معماری و باستان‌شناسی تحصیل کرده است. گدار باستان‌شناس و معمار فرانسوی و متخصص در صنایع اسلامی و ایرانی و خاورمیانه است و در ایران از شهرت بالایی برخوردار است. وی اوقات خود را به بررسی دو رشته معماری و ... ادامه مطلب »

میس وندرروهه

download

ایشان در فعالیت و گفتار خود همواره به دنبال یک هدف عمده بود، آن هم ساختن. او به دنبال نقاشی کردن طرحهای خود نبود، بلکه در صدد بود تا نمای ساختمان را بهبود بخشد. او کلیه ویژگیهای ساختمان را با انجام نقشه های تفضیلی مشخص می نمود، سپس هر کدام از بخشهای آنرا از چند بعد مورد ارزیابی قرار میداد، ... ادامه مطلب »

نورمن فاستر

Norman-Foster_0

سر لرد نورمن فاستر در سال ۱۹۳۵ در منچستر انگلیس در خانواده ای فقیر به دنیا آمد شاید به آن زمان میان بچه های متولد شده در پایین شهر منچستر اتقاقی زیاد بزرگ نیافتاده بود پسری باموهایی مشکی به دنیا آمده بود  اما امروز نورمن فاستر  بزرگترین معمار بریتانیا ست او حتی چهره سیاسی و اجتماعی بسیار خوبی در بین ... ادامه مطلب »

فرانک لوید رایت

wright-e1359417808742

فرانک لوید رایت (به انگلیسی: Frank Lloyd Wright) (زادهٔ ۸ ژوئن ۱۸۶۷ – درگذشتهٔ ۹ آوریل ۱۹۵۹)، مشهورترین معمار تاریخ آمریکا است. کاخ مروارید واقع در مهرشهر در کرج ساخته شاگردان و همکاران وی می باشد خانه آبشار یا فالینگ واتر در سال ۱۹۳۵ در پنسیلوانیای آمریکا طراحی کرده‌است و جز یکی از برترین‌ آثار معماری قرن بیستم به شمار ... ادامه مطلب »