پنجشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
خانه » معماری نوین ایران

معماری نوین ایران

برج تهران ـ گروه معماری سی.ای.ای.تی

گروه معماری سی.ای.ای.تی برای مبارزه با آلودگی شدید هوا در تهران طرحی از یک آسمانخراش عظیم را ارائه کرده که بواسطه آن می توان بخش عمده ای از فضاهای مسکونی را در یکجا جمع کرد.با تخریب خانه های قدیمی می توان هم برای پایه های بزرگ برج که به برای باز ماندن فضا بالاتر از زمین قرار گرفته و هم ... ادامه مطلب »

خانه ی دروس اثر آقای مهندس علی رضا تقابنی

53b2087bc07a80eb1c0001f1_sharifi-ha-house-nextoffice_02-644x1000

به طور نا مشخص و بسیار منعطف تفکری عمیق و زیبایی شناسانه در طراحی این بنا احساس می شود که کار طراحی این ساختمان را تاحد یک اثر هنری بالا می برد . در این کار همان قدر که فضای داخلی مهیج و زیبا طراحی شده، فضای بیرونی ساختمان نیز در همان سطح و کیفیت از نظر طراحی و حس ... ادامه مطلب »

مـعمـاری ایـرانی _ مجتمـع مسکونـی نیـاوران

13417205397

معماری ایرانی از قدیم الایام بعنوان هنر در نزد جهانیان شناخته شده است. اینبار این هنر ایرانی در خلق یک مجتمع مسکونی ارگانیک (طبیعی) در شمال شهر تهران و منتطقه نیاوران نمود پیدا کرده است. در طراحی و ساخت مجمتع مسکونی نیاوران که حاصل ذوق و هنر مهندس معمار خوش ذوق ایرانی آقای محمد رضا نیکبخت است، حتی یک درخت ... ادامه مطلب »

معماری مجتمع رسانه ها در قلب تهران

40975_881

  زیباترین و عجیب ترین ساختمان تهران سایت ArchDaily به معرفی پروژه ای پرداخت که معماران آن ایرانی هستند و محل اجرای آن در تهران است. دفتر معماری CAAT که عهده دار طراحی این مجتمع بوده، اطلاعات و تصاویر این مجموعه را در اختیار رسانه ها قرار داده و در قدم اول بسیاری از نگاه ها را معطوف به خود ... ادامه مطلب »